Challenger Szczecin: Majchrzak w półfinale, porażka Ciasia

114

W ćwierćfinale challengera w Szczecinie Yannick Hanfmann (Niemcy) pokonał 6:2, 7:5 Pawła Ciasia. W pierwszym secie to Polak miał pierwsze szanse na breaka. Niestety ich nie wykorzystał, co innego rywal, który uzyskał dwa przełamania.W drugiej partii Ciaś miał 4:1 z podwójną przewagą. Od tego momentu rywal wygrał cztery gemy, kolejne odebranie serwisu dołożył w dwunastym gemie.

Kamil Majchrzak ograł 7:6(5), 6:1 Holgera Rune (Dania). W pierwszej odsłonie obydwaj miel szanse na breaka, przy 6:5 i podaniu Polaka Duńczyk nie wykorzystał czterech piłek setowych. W tiebreaku wyrównana gra, od stanu 4:5 trzy punkty dla Kamila. W drugiej partii szybko wyszedł na 5:0, rywal ugrał tylko gema. Mecz trwał 115 minut.