Challenger Rzym: Majchrzak wciąż w grze o tytuł

36

W 1/8 challengera w Rzymie (Włochy, korty ziemne, 46,6 tys. euro.w puli nagród) Kamil Majchrzak (5) pokonał  6:3. 7:6(2) Włocha Roberto Marcore.

W drugim gemie pierwszego seta Polak obronił dwa break-pointy. Sam zdobył break w szóstym gemie. Utrzymał przewagę i po 38 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0.

Już w pierwszym gemie drugiej partii Kamil zdobył breaka, wyszedł na 3:1. Jednak rywal zdołał go dogonić. Majchrzak znowu przełamał i miał 5:4,  nie zdołał własnym podaniem zakończyć pojedynku. Ostatecznie decydował tiebreak, w nim zdecydowanie lepszy okazał się numer pięć tej imprezy. Po 98 minutach awansował do ćwierćfinału. Tam zagra z Czechem Adamem Pavlaskiem, który broni tytułu.

W deblu para Drzewiecki i Walków przegrali  4:6, 2:6 w ćwierćfinale z Austriakiem Philippem Oswaldem i Słowakiem Filipem Polaskiem (duet nr 1).