Challenger Pau: Walków w 1/4 debla

40

W pierwszej rundzie debla challengera w Pau-Pyrénées (Francja, korty twarde w hali, 69,28 tys. euro w puli nagród) Szymon Walków/Andreas Siljestrom (Szwecja) pokonali 7:6(3), 6:3 Niemca Petera Hellera i Rosjanina Romana Safiullina,

W pierwszy secie Polak i Szwed prowadzili 2:0. Od tego momentu jednak przegrali pięć gemów rzędu. Udało im się odrobić startę breaka. W dziesiątym gemie obronili cztery, a w dwunastym piąta piłkę setową. Ostatecznie decydował tiebreak, w którym wyszli szybko na prowadzenie 4:0 i po 43 minutach prowadzili 1:0.

W drugiej partii Polak i Szwed uzyskali przełamanie w drugim gemie. Zdołali je utrzymać, nie dając przeciwnikom szans na breaka. Mecz trwał 68 minut. W 1/4 zagrają z parą Andre Begemann (Niemcy, 2)/Rameez Junaid (Australia, 2).

I runda debla

Szymon Walków/Andreas Siljestrom (Szwecja) – Peter Heller (Niemcy)/Roman Safiullin (Rosja) 7:6(3), 6:3