Challenger Ostrawa: Tiebreakowa bitwa dla Majchrzaka

46

W 1/2 turnieju w Ostrawie (Czechy, korty ziemne, 46,6 tys. euro w puli nagród) Kamil Majchrzak(4) pokonał 7:6(5), 7:6(9) Lloyda Harrisa (RPA).

W pierwszym secie były dwa przełamania. Po jednym na głowę. Ostatecznie był tiebreak, w którym Polak przegrywał 4:3, ale końcówka należała do niego. Po 59 minutach wyszedł na 1:0. W drugiej partii Kamil miał 2:0, ale od tego momentu przegrał trzy gemy z rzędu. W późniejszej fazie pojedynku Majchrzak wyszedł na 5:4 z breakiem. Nie zdołał jednak zakończyć spotkania. Znowu decydował tiebreak.

W nim Polak przegrywał 2:5, zdołał odrobić straty, potem obronił trzy piłki setowe, a sam za drugą piłka meczową awansował do finału. Mecz trwał 122 minuty.  W finale czeka już Włoch Jannik Sinner.