Challenger Indian Wells: Majchrzak odpada w 1/4 debla

49

W ćwierćfinale debla w Indian Wells (USA, korty twarde, 162,4 tys. dolarów w puli nagród) Kamil Majchrzak i Estończyk Jurgen Zopp przegrali 6:4, 6:7(5), 8:10 Australijczykami Mattem Reidem i Johnem-Patrickiem Smithem (Australia 2).

W pierwszy secie to wyrównana gra do stanu 4:4. W dziewiątym gemie break zdobyli Polak i Estończyk. Po chwili pewnie własnym podaniem wyszli na prowadzenia 1:0.

Pierwsze cztery gemy drugiej partii, to same przełamania. Potem już obydwie pary staranie pilnowały swoich podań. Decydował tiebreak w którym o jedną piłkę lepsi okazali się debel z Australii.

Super-tiebreak znakomicie zaczął duet polsko-estoński, prowadzili 5:0. Zmarnowali wypracowaną przewagę, od wyniku 6:3 zdobyli tylko dwa punkty. Mecz trwał 86 minut.

1/4 debla

Matt Reid i John-Patricki Smith(Australia, 2) – Kamil Majchrzak/Jurgen Zopp (Estonia) 6:4, 6:7(5), 8:10