Bratysława: Majchrzak rozgromił pierwszego rywala

44

Kamil Majchrzak odniósł przekonujące zwycięstwo w 2. rundzie kwalifikacji do Peugeot Slovak Open (pula nagród: 106 000 euro). 21-latek z Piotrkowa Trybunalskiego w 49 minut ograł 6:0 6:3 Davida Damiana Brnę (Słowacja).

Nasz reprezentant został rozstawiony w kwalifikacjach z numerem pierwszym. Dzięki temu w 1. rundzie miał ,,wolny los”. Zmagania w stolicy Słowacji rozpoczął od pojedynku z 19-letnim reprezentantem gospodarzy, który w rankingu ATP zajmuje dopiero 1547. miejsce.

– Rankingi nie grają, a każdy zaczynał od zera, więc nie wiadomo kto i kiedy zaskoczy. Niezależnie na jakim poziomie jest rywal, zawsze trzeba mieć plan na spotkanie – powiedział Majchrzak, który z wysokości trybun oglądał wczorajszy pojedynek Słowaka.

Brna mocno uderzał piłki, ale siła jego zagrań nie robiła najmniejszego wrażenia na Majchrzaku. Nasz reprezentant przyznał po meczu, że miał kontrolę nad wydarzeniami na korcie – Przez większość spotkania nie czułem zagrożenia. W pierwszym secie rywal nie okazywał większej ochoty do gry, po tym jak zyskałem przewagę na samym początku. W drugiej partii było więcej walki, ale i tak kontrolowałem bieg wydarzeń od początku do końca.

O awans do turnieju głównego Majchrzak powalczy z Danilo Kaleniczenką (Ukraina).