Australian Open: Zverev i Thiem jako ostatni w półfinale

44

W ćwierćfinałach turnieju męskiego w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Alexander Zverev (Niemcy, 7) i Dominic Thiem (Austria, 5) pokonali swoich rywali.

W pierwszym secie dwa break dla Stana Wawrinki (Szwajcaria, 15). W drugim jedno przełamanie w ósmym gemie dla Niemca. W trzecim trzy breaki, dwa zdobył Zverev, w czwartej odsłonie szybko przewagę zyskuję Niemiec i po 2 godzinach i 22 minutach awansuje do pierwszego półfinału Szlema w karierze.

W ostatnim pojedynku ćwierćfinałowym Dominic Thiem (Austria, 5) po świetnym spotkaniu, które trwało cztery godziny i osiem minut pokonał 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(6) Rafaela Nadala (Hiszpania, 1). W pierwszej partii były dwa breaki, Nadal miał 5:3 i serwis, ale stracił przewagę. W tiebreaku prowadził 2:0, ale od tego momentu przegrał cztery punkty przy podaniu. Po ponad godzinie gry Austriak wyszedł na 1:0.

W drugim secie równie z przewagę przełamania miał Hiszpan. Przy 6:5 Thiem nie wykorzystał piłki setowej przy podaniu rywala. W tiebreaku wyszedł na 4:0, Nadal doprowadził do remisu. Piłka po taśmie przy 6:4 daje 2:0 Austriakowi. W trzeciej odsłonie szli równo, w dziesiątym gemie jedynego breaka uzyskał Rafa. W czwartym secie Dominic miał 5:4 i serwis, jednak nie wykorzystał okazji na zamknięcie meczu. W kolejnym tiebreaku Rafa miał 2:1 z mini-breakiem. Za trzecią piłka meczową Thiem zakończył pojedynek.

Ćwierćfinały

Dominic Thiem (Austria, 5) – Rafael Nadal (Hiszpania, 1) 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(6)

Alexander Zverev (Niemcy, 7) – Stan Wawrinka (Szwajcaria, 15) 1:6, 6:3, 6:4, 6:2