Australian Open: Linette z życiowym wynikiem

165

W trzeciej rundzie debla Australian Open (Melbourne, Australia) Magda Linette pokonała 6:3, 6:4 Jekaterinę Aleksandrową (Rosja, 19). Pierwszy break uzyskała Rosjanka. Miała 3:2, ale od tego momentu dwa razy straciła podanie. Passa Polki trwała w drugim secie, zdobyła cztery kolejne gemy. Potem zrobiło się 5:2 i jej serwis. Rywalka nie dała za wygraną i broniąc dwóch piłek meczowych poprawia wynik. Ostatecznie Linette przy 5:4 kończy pojedynek, który trwał 76 minut. Po raz pierwszy w karierze awansowała do drugiego tygodnia Szlema. O ćwierćfinał Magda zmierzy się z Caroline Garcią (Francja, 4).

Belinda Bencic (Szwajcaria, 12) wygrała 6:2, 7:5 z Camilą Giorgi (Włochy). Szwajcarka uzyskała pięć breaków. Teraz ma bilans 4:2 w meczach z Włoszką. Karolina Pliskova (Czechy, 30) ograła 6:4, 6:2 Rosjankę Warwarę Graczewą. Czeszka zdobyła trzy breaki, nie dała szans rywalce na odrobienie strat. Donna Vekic (Chorwacja) zwycięża 6:2, 6:2 z   Nuria Parrizas Diaz (Hiszpania), Chorwatka sześć razy odbierała serwis Hiszpance.

Wspomniana wcześniej  Caroline Garcia (Francja, 4) ogrywa 1:6, 6:3, 6:3 Laurę Siegemund (Niemcy). W decydujacej odsłonie najpierw obie straciły podania. Potem od stanu 3:3 dwa break dla Francuzki. Do kolejny rundy awansowały także; Shuai Zhang (Chiny, 23)  i Aryna Sabalenka (5).