Australian Open: Hitowe starcia dla Federera i Berdycha

23

Coraz ciekawsze mecze odbywają się podczas pierwszego turnieju wielkoszlemowego w tym roku. Dzisiaj na kortach twardych w Melbourne po raz pierwszy doszło do sytuacji, w której naprzeciw siebie stanęło dwóch zawodników rozstawionych. Oznacza to, że wkroczyliśmy w fazę 1/16 finału gdzie aż roi się od ciekawych rywalizacji.

Najwięcej obiecywano sobie po pojedynku Rogera Federera (Szwajcaria) z Grigorem Dimitrovem (Bułgaria).Przez wielu obserwatorów tenisowych poczynań Bułgar jest uznawany za ,,młodszą kopię” Federera, skąd wzięło się również popularne określenie ,,Baby Fed”, jakim często określany jest 24-latek z Haskova. Federer na korcie nie pozostawił jednak wątpliwości i po raz piąty w karierze pokonał Bułgara. Dimitrov nie zrewanżował się więc za porażkę sprzed dwóch w tygodni w Brisbane, gdzie również stać go było na zwycięstwo w tylko jednej partii. Rywalem Federera w 1/8 finału będzie David Goffin (Belgia), który po bardzo dobrym meczu pokonał 6:1 3:6 7:6(2) 7:5 Dominica Thiema (Austria).

Do czwartej rundy awansował także lider światowego rankingu Novak Djokovic (Serbia). Serbowi wystarczyły trzy sety do pokonania Andreasa Seppiego z Włoch, co nie oznacza, że obyło się bez nerwów. W ostatnim secie Serb musiał bronić dwóch piłek setowych, jednak doskonale wywiązał się ze swojego zadania, a po chwili doprowadził do zakończenia spotkania, które ostatecznie wygrał 6:1 7:5 7:6(6). Kolejnym przeciwnikiem ,,Nole” będzie Gilles Simon (Francja). Doświadczony Francuz brutalnie sprowadził dzisiaj na ziemie dobrze sobie ostatnio radzącego Federico Delbonisa (Argentyna).

Kibice w Melbourne najbardziej jednak czekali na pojedynek Nicka Kyrgiosa (Australia) z Tomasem Berdychem (Czechy).  20-letni reprezentant gospodarzy w zeszłym roku dotarł aż do ćwierćfinału, a podczas tegorocznej edycji liczył co najmniej na wyrównanie tamtego wyniku. Doświadczony Czech wybił mu to jednak z głowy pewnie zwyciężając w czterech setach. O awans do ćwierćfinału Berdych powalczy z Roberto Bautistą Agutem (Hiszpania). Popularny ,,Bati” dość niespodziewanie wyeliminował rozstawionego z numerem dwunastym Marina Cilica (Chorwacja).

Piątkowe wyniki III rundy:

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Andreas Seppi (Włochy, 28) 6:1 7:5 7:6(6)

Gilles Simon (Francja, 14) – Federico Delbonis (Argentyna) 6:3 6:2 6:1

Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 9) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:4 7:6(7) 7:6(4)

Kei Nishikori (Japonia, 7) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 26) 7:5 2:6 6:3 6:4

Roger Federer (Szwajcaria, 3) – Grigor Dimitrov (Bułgaria) 6:4 3:6 6:1 6:4

David Goffin (Belgia, 15) – Dominic Thiem (Austria, 19) 6:1 3:6 7:6(2) 7:5

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 24) – Marin Cilic (Chorwacja, 12) 6:4 7:6(5) 7:5

Tomas Berdych (Czechy, 6) – Nick Kyrgios (Australia, 29) 6:3 6:4 1:6 6:4