ATP World Tour Finals. Półfinały: Zverev ograł Federera. Djokovic spacerkiem w finale.

36

Sobota,  to dzień półfinałów. W pierwszym meczu Szwajcar Roger Federer,  zmierzył sie z Alexandrem Zvereviem z  Niemiec. Pierwszy set, to tylko jeden break-point. Miał go Niemiec i wykorzystał szansę, wygrywając partię 7:5. W drugiej odsłonie przełamanie przyszło już w trzecim gemie, zdobył je Szwajcar. Jednak, natychmiast je stracił. Ostatecznie o losie seta decydował tie-break. W nim minimalnie lepszy okazał się Niemiec, za drugą piłką meczową wygrał mecz i awansował do swojego pierwszego finału w tej imprezie.

W drugim spotkaniu Serb Novak Djokovic   niespodziewanie łatwo w dwóch setach ograł Kevina Andersona z RPA.  W sumie, Serb cztery razy odebrał serwis rywalowi. W 77 minut oddał przeciwnikowi tylko cztery gemy. Bez straty seta w turnieju, melduję się w finale. Będzie w nim zdecydowanym faworytem.

ATP World Tour Finals. Półfinały

Singiel

Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Roger Federer (Szwajcaria, 2)  7:5, 7:6(4)

Novak Djoković (Serbia, 1) – Kevin Anderson (RPA, 4) 6:2, 6:2

Debel

Mike Bryan (USA, 5) / Jack Sock (USA, 5) – Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Bruno Soares (Brazylia, 4)  6:3, 4:6, 10:4

Pierre-Hugues Herbert (Francja, 8) / Nicolas Mahut (Francja, 8) – Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 2) / Robert Farah (Kolumbia, 2) 6:3, 5:7, 10:5