ATP Tokio: Hurkacz już poza turnejem

46

W pierwszej rundzie w Tokio (Japonia, ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,895 mln dolarów) Hubert Hurkacz przegrał 4:6, 3:6 z Lucasem Pouille (Francja, 5).

Grali ze sobą po raz trzeci, bilans 2:0 dla Huberta. W pierwszym secie szli równo do stanu 4:4, w dziesiątym gemie pojawiły się pierwsze break-pointy. Francuz wykorzystał jedngp z nich i po 34 minutach wyszedł na 1:0. Już w drugim gemie drugiej partii Hubert musiał bronić trzech break-pointów, w czwartym wybronił kolejne dwa.

Po raz trzeci ta sztuka się nie udała, został przełamany w ósmym gemie. Francuz serwował na mecz, obronił break-pointa i po 74 minutach awansował do drugiej rundy. Tam zagra z lepszym z pary Yoshihito Nishioka (Japonia) – Joao Sousa (Portugalia). Po raz kolejny Polak przegrywa w pierwszej rundzie.