ATP Rzym: Kubot i Melo ciągle w grze o tytuł

32

W 1/4 debla w Rzymie (Włochy, ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,207 mln euro para Łukasz Kubot/ Marcelo Melo (Brazylia,1) pokonali 6:2, 6:7(1), 10:6 Henri Kontinena (Finlandia, 8) / Johnego Peersa (Australia, 8).

W pierwszym secie dwa breaki na korzyść Polaka i Brazylijczyka, zdobyli je w piątym i siódmym gemie. Po 26 minutach wyszli na prowadzenie 1:0. W drugiej partii Kubot Melo przegrywali 3:5, zdołali odrobić stratę. Ostatecznie był tiebreak, w którym zdecydowaną przewagę mieli rywale.

W decydującym supertiebreaku para numer jeden tego turnieju przegrywała 0:3. Od tego momentu wygrali cztery punkty z rzędu. Od wyniku 7:6 Łukasz i Marcelo zdominowali rywali. Po 94 minutach awansowali do półfinału. Zagraj w nim z Kolumbijczykami Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem (3), którzy bronią tytułu.

Ćwierćfinał debla

Łukasz Kubot (1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Henri Kontinen (Finlandia, 8) / John Peers (Australia, 8) 6:2, 6:7(1), 10-6