ATP Miami: Hurkacz ogrywa Sinnera

58

W finale turnieju w Miami (USA) ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,343 mln dolarów Hubert Hurkacz pokonał 7:6(4), 6:4 Jannik Sinner (Włochy, 21).

W pierwszym secie początek należał do Hurkacza, wyszedł na 3:0. Od tego momentu przegrał cztery gemy. Włoch wyszedł na 6:5 i serwował, nie wykorzystał jednak okazji. W tie breaku od startu przewagę zyskał Hurkacz, miał 5:2. Za trzecia piłką setową wyszedł na prowadzenie.

W drugiej partii prowadził 4:0, stracił część przewagi. Przy 5:4 i podaniu zakończył spotkanie, które trwało 106 minut. To druga wygrana Huberta w tym roku, jest pierwszym reprezentantem Polski, który wygrywa turniej Masters Series 1000. Od jutra zostanie 16 – tą rakietą świata!