ATP Masters Miami: Hurkacz lepszy od Thiema

101

W drugiej rundzie singla turnieju ATP Masters 1000 w Miami (USA, kort twardy, pula nagród 8,359 mln dolarów) Hubert Hurkacz pokonał 6:4, 6:4 zwycięzcę Indian Wells Dominica Thiema (Austria, 3).

Grali ze sobą po raz pierwszy. Początek spotkania był nerwowy, obydwaj po razie stracili podania. Potem już kontrolowali grę we własnych gemach serwisowych. Kluczowy moment seta, to gem dziesiąty, w którym Hubert do 0 wygrała podanie rywala i po 34 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0.

W drugim secie, jako pierwszy przełamał Thiem, zrobił to w trzecim gemie. Miał 4:3 z breakiem, wtedy po bardzo zaciętej i długiej walce na przewagi, Hubert za piątym break-pointem odrobił stratę. Poprawił serwisem i było 5:4. W kolejnym gemie dobił przeciwnika, za drugą piłką meczową zakończył pojedynek, który trwał 77 minut. Polak dwa razy został przełamany, a sam wykorzystał cztery z dziesięciu break-pointów. Zanotował trzy asy, tyle samo podwójnych błędów. Wygrał aż 86% piłek po trafionym pierwszym podaniu.
W trzeciej rundzie zagra z 18 – letnim Felixem Augerem-Aliassimem (Kanada, Q,) który pokonał 6:4, 4:6, 6:0 Martona Fucsovicsa (Węgry, 29). Mecz w niedzielę.