ATP Genewa: Obrońca tytułu Ruud pokonany przez Jarry’ego

177

Casper Ruud odpada z rywalizacji o trzecie z rzędu zwycięstwo w turnieju Geneva Open. Jego przeciwnikiem w ćwierćfinale był Nicolás Jarry, a Norweg przegrał 3:6, 7:6 (2), 7:5. Decydujący moment meczu miał miejsce w trzecim secie, kiedy to Ruud stracił swoje podanie przy stanie 5:5. Chilijczyk wykorzystał tę okazję i zdobył kolejne punkty w meczu.

Jarry, któremu w poprzedniej rundzie udało się odrobić straty i awansować do ćwierćfinału, teraz zrewanżował się Ruudowi za porażkę z poprzedniego roku. Chilijczyk już dziś kolejny raz stanie do zmagań na kortach w Genewie, tym razem w półfinale przeciwko Alexanderowi Zverevowi, z którym przegrał w finale turnieju w 2019 roku.

Ruud natomiast udaje się na korty Rolanda Garrosa, gdzie jest rozstawiony z numerem 4. Norweg w ub. sezonie wygrał turniej w Genewie i zajął drugie miejsce podczas edycji French Open. W tym roku będzie starał się o jeszcze lepszy wynik na wielkoszlemowym turnieju we Francji.

Wynik meczu zaskoczył wielu kibiców, a Casper Ruud musiał pogodzić się z porażką. Jednak dobrze się on czuje na paryskich kortach, rosnąca forma dają nadzieję na dobry występ w Roland Garros.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News