ATP Dubaj: Porażka Cilica i Miedwiediewa, Monfils i Tsitsipas w drugiej rundzie

33

Dziś dokończenie pierwszej rundy turniej ATP 500 w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie (korty twarde, 2,887 mln dolarów).

Ricardas Berankis (Litwa, Q) nieoczekiwanie pokonał 6:3, 6:3 Daniła Miedwiediewa (Rosja, 8). Ricardas w drugim secie prowadził nawet 5:1. Rosjanin trochę podgonił, ale na nic to się zdało. W spotkaniu trwającym 89 minut Litwin stracił czterokrotnie podanie. W drugiej rundzie Berankis zagra z Denisem Kudlą (USA).

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) pokonał w trzech setach 6:4. 3:6, 6:3 Matthew Ebdena (Australia). Kluczowy dla losów meczu był break w szóstym gemie trzeciego seta. W następnym spotkaniu Grek zmierzy się z Jegorem Gerasimowem (Białoruś, Q).

Gael Monfils (Francja) ograł 6:3, 4:6, 6:0 Marina Cilica (Chorwacja, 3). W pierwszym secie Gael przełamał w pierwszym i dziewiątym gemie. Po niezwykle zaciętej końcówcem Marin za trzecią piłką setową doprowadził do decydującego seta. W nim mieliśmy jednostronne widowisko. Kapitalnie grał Francuz, kompletnie bezradny i robiący dużo błędów był Chorwat. Teraz Monfilsa czeka spotkanie z Marcosem Baghdatisem (Cypr, WC).

Wyniki pierwszej rundy

Ricardas Berankis (Litwa, Q) – Danił Miedwiediew (Rosja, 8) 6:3, 6:3
Jegor Gerasimow (Białoruś, Q) – Robin Haase (Holandia) 7:6(2), 7:6(5)
Marcos Baghdatis (Cypr, WC) – Mohamed Safwat (Egipt, WC) 4:6, 6:3, 6:4
Denis Kudla (USA) – Matteo Berrettini (Włochy) 2:6, 7:5, 7:5
Gael Monfils (Francja) – Marin Cilić (Chorwacja, 3) 6:3, 4:6, 6:0
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) – Matthew Ebden (Australia) 6:4. 3:6, 6:3
Tomas Berdych (Czechy) – Ilja Iwaszka (Białoruś, LL) 6:4, 4:6, 7:6(4)
Borna Corić (Chorwacja, 6) – Jiri Vesely (Czechy, LL) 7:5, 3:6, 7:6(5) /Michaił Kukuszkin (Kazachstan) walkower Kukuszkina