ATP Dubaj: Evans broni piłki meczowe, Djokovic i Monflis grają dalej

38

W drugiej rundzie w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie, ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 2,794 mln dolarów) Daniel Evans (Wielka Brytania)  ograł 7:5, 3:6, 7:6(7) Pierre-Hugues Herberta (Francja). W pierwszym secie 5:2 prowadził Francuz, od tego momentu dwa razy stracił serwis. W drugim Evans zmarnował prowadzenie 2:0. W trzecim przewagi przełamania nie wykorzystał Herbert. W tiebreaku prowadził 6:4 i trzy piłki meczowe. mecz trwał 166 minut.

W dwóch setach swoje mecze wygrali Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2), Andriej Rublow (Rosja, 6), Karen Chaczanow (Rosja, 7), Novak Djokovic (Serbia, 1), Gael Monfils (Francja, 3), Richard Gasquet (Francja) i Jan-Lennard Struff (Niemcy)

Richard Gasquet (Francja) – Benoit Paire (Francja, 8) 6:4, 6:4

Daniel Evans (Wielka Brytania) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 7:5, 3:6, 7:6(7)

Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 6:1, 6:0