ATP Cup: Chorwaci nie dali szans Austriakom

35

W drugim spotkaniu Grupy E Chorwaci nie pozostawili złudzeń Austriakom i wszystkie trzy pojedynki rozegrane na Ken Rosewall Arena w Sydney padły ich łupem.

Na otwarcie trochę pachniało niespodzianką po tym jak Marin Cilic przegrał inauguracyjną partię w rywalizacji z Dennisem Novakiem. W dwóch kolejnych podopieczny Luki Kutanjaca utrzymał przewagę jednego przełamania, dzięki czemu po dwóch godzinach i 26 minutach triumfował 6:7 (4) 6:4 6:4.

Jeszcze szesnaście minut dłużej trwało drugie starcie singlowe. Zwycięsko z batalii pierwszych rakiet wyszedł Borna Coric, który cieszył się ze zwycięstwa 7:6 (4) 2:6 6:3 nad Dominiciem Thiemem. Były szanse, żeby zawodnik trzeciej dziesiątki rankingu szybciej zakończył pojedynek, ponieważ w pierwszej odsłonie dwukrotnie wychodził na prowadzenie z przewagą przełamania, jednak „książę mączki” zdołał za każdym razem odrobić straty.

Kropkę nad „i” dostawili Ivan Dodig oraz Nikola Mektic. Chociaż musieli gonić wynik ze stanu 2:4 w pierwszym secie, to ostatecznie pokonali Olivera Maracha i Jurgena Melzera 7:6 (4) 6:2.