ATP Auckland: Humbert wygrywa po raz pierwszy w ATP

78

W finale w Auckland (Nowa Zelandia, ATP 250, kort twardy, pula nagród 546,3 tys. dolarów) Ugo Humbert (Francja) pokonał 7:6(2), 3:6, 7:6(5) Benoit Paire’a (Francja, 5). Graii ze sobą po raz drugi, rok temu w Winston Salem lepszy był Paire. W pierwszym secie finału były cztery breaki, po dwa na głowę, Paire cały czas gonił wyniki, przy 5:6 obronił trzy piłki setowe.

Od stanu 2:2 w tiebreaku wszystkie punkty dla Humberta. Po 54 minutach wyszedł na 1:0.  W drugiej partii jeden break w czwartym gemie, przy 5:3 Benoit broni break-pointa. W decydującej odsłonie Ugo miał 3;0, przy 5:4 i podaniu nie wykorzystał piłki meczowej. W tiebreaku dwa mini-braki dla mniej utytułowanego Francuza. Po 158 minutach kończy pojedynek, to jego pierwszy wygrany turniej ATP.