Andy Murray – człowiek jedyny w swoim rodzaju

222

Andy Murray, brytyjski tenisista, zainspirował już wiele osób swoją historią życia i kariery tenisowej. Jest jednym z najlepszych graczy wszech czasów w Wielkiej Brytanii i cechuje go ogromne zaangażowanie w działalność charytatywną, jak również determinacja w dążeniu do celu, pomimo wielu przeciwności losu.

Jego kariera była nieco utrudniona przez kontuzje, ale to właśnie dzięki temu, że wbrew trudnościom osiągał tak dobre wyniki i odniósł znaczące sukcesy, zdobył uznanie i szacunek w oczach wielu ludzi.

W rozmowie z serwisem Tennis Majors, Murray przyznał, że chciałby zainspirować innych graczy – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów – by nigdy się nie poddawali i zawsze wierzyli, że wszystko jest możliwe.

Murray doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele szczęścia miał w życiu, zwłaszcza wtedy, gdy przeszedł operacje. Widząc, jak ciężko mu było w czasie rekonwalescencji, Murray jest wdzięczny, że miał przy sobie świetny zespół i był operowany w odpowiednim momencie. Dzięki temu może teraz cieszyć się powrotem na kort.

Jedną z cech charakterystycznych Andy’ego Murraya jest otwarcie mówienie o swoich trudnych momentach. Wspomina między innymi o dokumencie, który zrobił, którego celem było ukazanie, jak bardzo bolało go wszystko, co musiał przejść. Mimo to, Murray zachęca do tego, by nigdy się nie poddawać i ciężko pracować, bo tylko dzięki temu można osiągnąć sukces.

W nadchodzącym tygodniu Murray weźmie udział w turnieju Monte-Carlo Masters. Jest to jego pierwszy start w tym turnieju po sześciu latach. W pierwszej rundzie zmierzy się z Alexem de Minaurem z Australii.

Artykuł automatycznie przetłumaczony z Wiadomości Google / tennis-infinity.com