Wuhan: Mecz przyjaźni dla Radwańskiej! Polka z awansem do ćwierćfinału

36

Agnieszka Radwańska udanie zrewanżowała się Carolinie Wozniacki (Dania) za porażkę z ubiegłotygodniowego turnieju w Tokio. Tym razem pokonała swoją przyjaciółkę 6:4 6:2 i po niespełna 1,5 godzinie gry wywalczyła awans do ćwierćfinału Dongfeng Motor Wuhan Open (pula nagród: 2 589 000 dolarów).

Mecz miał niezwykle dziwny przebieg. Wozniacki wyszła na kort rozkojarzona i szybko przegrała pierwsze cztery gemy. Punktem zwrotnym była przerwa medyczna, o którą Dunka polskiego pochodzenia poprosiła przy stanie 1:4. Bezbłędnie grająca Radwańska została wybita z rytmu, przez co wpadła w spore problemy. Wozniacki nabierała z kolei wiatru w żagle i zdołała doprowadzić do remisu 4:4. Dwa kolejne gemy to jednak popisowa gra 27-letniej krakowianki, która potrafiła przerwać złą passę i wrócić do dobrej dyspozycji z początku seta. Radwańska wykorzystała pierwszą piłkę setową i wygrała pierwszą partię 6:4.

Druga odsłona gry nie była już tak zacięta. Wozniacki w gemie otwarcia pokusiła się o przełamanie, ale było to dla niej tylko miłe złego początki. Po zmianie stron straciła swoją zaliczkę, a w dalszej części seta jeszcze dwukrotnie przegrała gema przy własnym podaniu. Dunka była wyraźnie zmęczona i często popełniała proste błędy. Radwańska świetnie wykorzystała gorszą dyspozycję przeciwniczki i po 41 minutach gry wygrała 6:2.

Radwańska już bardzo długo czekała na zwycięstwo nad Wozniacki. Poprzedni raz taka sztuka udała się jej ponad trzy lata temu w Doha. Tak dobry wynik Polki może napawać optymizmem przed jej ćwierćfinałowym starciem. W boju o półfinał Polka zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową (Rosja).