Wuhan: Kvitova wróciła na tron! Kolejny pogrom w jej wykonaniu

24
Petra Kvitova

Petra Kvitova (Czechy) nie miała sobie równych w trzeciej edycji Donfeng Motor Wuhan Open (pula nagród: 2 589 000 dolarów). W finale nie pozostawiła złudzeń Dominice Cibulkovej (Słowacja) i pokonała ją 6:1 6:1. Dla 26-letniej Czeszki jest to 18. turniejowe zwycięstwo w karierze, a drugie wywalczone właśnie w Wuhan.

26-letnia tenisistka z Bilovca wygrała również pierwszą edycję chińskich zawodów, wówczas należała jednak do ścisłej światowej czołówki. Ostatnie miesiące nie były jednak dla niej pasmem sukcesów, przez co zanotowała spadek do drugiej dziesiątki rankingu WTA. Zwycięstwo w Wuhan jest bez wątpienia jej największym sukcesem w obecnym sezonie.

Już w meczu półfinałowym Kvitova pokazała się z bardzo dobrej strony. Simonę Halep (Rumunia) stać było na wygranie tylko trzech gemów. Czeszka poszła za ciosem i z równie potężną siłą zaatakowała Dominikę Cibulkovą (Słowacja).

Aż trudno w to uwierzyć, ale w pierwszych czterech gemach finałowego pojedynku Słowaczka zdobyła tylko jeden punkt. Kvitova atakowała niezwykle precyzyjnie, co w jej przypadku jest gwarancją sukcesu. Przy stanie 0:4 Cibulkova pokusiła się o przełamanie, ale nie miało to większego wpływu na losy seta. W dwóch kolejnych gemach ponownie górą była Kvitova, której wystarczyło tylko 29 minut do zapisania pierwszej na partii na własne konto.

W drugim secie nic się nie zmieniło. Dla zmęczonej Cibulkovej tempo spotkania było zbyt szybkie. 27-latka z Bratysławy rozegrała trzy spotkania w ciągu dwóch ostatnich dni i nie była w stanie w pełni się zregenerować. W drugiej partii również wygrała tylko jednego gema, z tą różnicą, że tym razem dokonała tego przy własnym podaniu. Słowaczka walczyła do samego końca, ale nic więcej nie zdołała już ugrać. Po godzinie i trzech minutach walki musiała się pogodzić z dość bolesną porażką.

Obie finalistki zaliczą awans w najnowszym rankingu WTA. Kvitova awansuje z 16. na 11. miejsce, natomiast Cibulkova będzie od poniedziałku ósmą rakietą świata. To życiowy sukces dla Słowaczki, ponieważ do tej pory najwyżej była sklasyfikowana na dziesiątej pozycji.