WTA Sydney: Rosolska powalczy o tytuł

48

Debel Rosolska/Hozumi pokonał 4:6, 6:2, 10:8 duet Klepac (Słowenia)/Martinez Sanchez (Hiszpania) i jutro zagra w finale w Sydney(WTA Premier, kort twardy, pula nagród 823 tys. dolarów).

W pierwszym secie Polka i Japonka przegrywały już 0:4. Odrobiły całą stratę, miały serwis na 5:5, jednak rywalki znowu uzyskały przełamanie i wygrały partię otwarcia. Drugi set, to dominacja Rosolskiej i Hozumi. Uzyskały breaka w pierwszym i siódmym gemie, doprowadzając do decydującej rozgrywki. W super-tiebreaku przegrywały 6:8, ale po raz kolejny zaprezentowały ogromną wolę walki i zdobywając cztery punkty z rzędu awansowały do finału. Tam czeka ich mecz z Aleksandrą Krunic (Serbia) i Kateriną Sinakovą (Czechy).

Półfinał debla:

Alicja Rosolska i Eri Hozumi (Japonia) – Andreja Klepac (Słowenia)/Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania) (nr 3) 4:6, 6:2, 10:8