WTA Marrakesz: Schiavone odpada

71

Francesca-SchiavoneFrancesca Schiavone (Włochy, 8) odpadała już w I rundzie turnieju w Marrakeszu. Włoszka przegrała 0:2 (3:6 2:6) z Beatriz Garcią-Vidagany (Hiszpania). Schiavone bardzo źle zaczęła spotkanie, dwa przełamania na korzyść Beatriz i prowadzenie 4:0 dla Hiszpanki. Wydawało się, że już nic nie może jej zagrozić w tym secie. Nic bardziej mylnego, Francesca odłamała i cała przewaga została zniwelowana. Szybko jednak po raz kolejny stracony gem serwisowy doświadczonej zawodniczki i przegrana 3:6.

W drugiej odsłonie było podobnie, jednak większym spokojem znowu zaimponowała Garcia-Vidagany. Obroniła swoje dwa podania, a to zrobiło jej ogromną przewagę i dało zwycięstwo. Schiavone w tym secie nie utrzymała żadnego swojego gema. Hiszpanka wygrywa 6:2 i awansuje do kolejnej rundy, gdzie zmierzy się z Rominą Oprandi (Szwajcaria).

Beatriz Garcia-Vidagany (Hiszpania) – Francesca Schiavone (Włochy, 8) 6:3 6:2

Patricia Mayr-Achleitner (Austria) – Elina Svitolina (Ukraina, 2) 7:6 (2) 3:6 6:2

Garbine Muguruza (Hiszpania, 5) – Julia Glushko (Izrael) 6:2 6:2

Alison Van Uytvanck (Belgia) – Alexandra Cadantu (Rumunia) 6:4 6:1

Shuai Peng (Chiny, 6) – Ons Jabeur (Tunezja) 6:4 2:6 6:1

Romina Oprandi (Szwajcaria) – Anastasia Grymalska (Włochy) 5:7 6:1 6:4

Daniela Hantuchova (Słowacja, 1) – Renata Voracova (Czechy) 3:6 6:2 7:5

Stefanie Voegele (Szwajcaria) – Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) 6:3 6:2

Estrella Cabeza-Candela (Hiszpania) – Chanelle Scheepers (RPA) 6:3 7:6 (2)

Maria-Teresa Torro-Flor (Hiszpania) – Bojana Jovanovski (Serbia, 4) 6:2 6:2