WTA Linz: Piter w II rundzie!

32

1381298_647260215307336_41802757_nKatarzyna Piter (Polska, 158) awansowała już do II rundy turnieju rangi WTA International, który rozgrywany jest na twardych kortach w austriackim Linzu (pula nagród 235 tys. dolarów). Polka pokonała w meczu, którego stawką był awans do 1/8 finału Rumunkę Irinę-Camelię Begu po trzech setach gry  6:2, 4:6, 6:3 i to 22-letnią Poznaniankę zobaczymy w kolejnym etapie rywalizacji w Generali Ladies Cup. Spotkanie z Begu trwało dwie godziny i siedem minut. Było to pierwsze zwycięstwo Katarzyny Piter w zawodach głównego cyklu WTA od ponad trzech lat, kiedy to inauguracyjnym meczu Warsaw Open występując z dziką kartą pokonała rodaczkę Martę Domachowską. Polka grała wcześniej ze sto jedenastą w rankingu WTA Rumunką trzykrotnie i ze wszystkich starć wychodziła zwycięsko.

Za osiągnięcie 1/8 finału turnieju WTA Linz tenisistka z Poznania otrzyma 2500 euro i 30 punktów do rankingu WTA. Jako, że wcześniej z gier eliminacyjnych Polka zdobyła 16 oczek, to liczba 46 punktów pozwoli jej awansować na 143 miejsce na świecie, co będzie najlepszym wynikiem Katarzyny w historii jej występów na zawodowych kortach . Piter o pierwszy ćwierćfinał imprezy rangi WTA w karierze zagra z rozstawioną z numerem siódmym Słowaczką Dominicą Cibulkovą (WTA 23). Piter wystartuje w Linzu również w deblu, razem z Ukrainką Iriną Buriaczok. W pierwszej rundzie spotkają się z Rosjanką Witaliją Diaczenko i Czeszką Evą Hrdinovą.