WTA Indian Wells: Porażka Rosolskiej w deblu

35

W drugiej rundzie debla w Indian Wells (USA, WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 9,035 mln dolarów) Alicja Rosolska/Zhaoxuan Yang (Chiny) przegrały 6:7(2), 6:4, 7:10 z parą Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova. (Czechy, 1).

W pierwszym secie do stanu 4:4 obydwie pary pewnie wygrywały własne podania. Od tego momentu nastąpiły cztery breaki, po dwa dla każdej ze strony. Przy 6:5 Polka i Chinka obroniły piłkę setową i doprowadziły do tiebreaka. W nim już zdecydowaną przewagę uzyskały Czeszki i po 48 minutach wyszły na prowadzenie 1:0
W drugiej partii debel polsko-chiński nie utrzymał prowadzenia 2:0. Przegrały trzy gemy z rzędu. W końcówce miały 5:4 i serwis, tym razem utrzymały przewagę i doprowadziły do super-tiebreaka. W nim Czeszki miały 9:3, Rosolska i Yang trochę poprawiły wynik, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek.
Druga runda debla
Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova. (Czechy, 1) – Alicja Rosolska/Zhaoxuan Yang (Chiny) 7:6(2), 4:6, 10:7