Winston Salem: Świetny mecz Janowicza!

44

Jerzy JanowiczJerzy Janowicz (Polska) wygrał 2:0 (6:4 6:2) z Davidem Goffinem (Belgia) w ćwierćfinale turnieju ATP Winston Salem. Wreszcie ujrzeliśmy znakomity mecz w wykonaniu naszego reprezentanta. Mało niewymuszonych błędów, dojrzała gra i przede wszystkim bardzo dobry serwis. Dodatkowo to Jerzyk przerwał serię zwycięstw Goffina, która trwała od Wimbledonu! Wspaniały początek w wykonaniu łodzianina. Janowicz szybko przełamał podanie rywala i wyszedł na prowadzenie (3:0). Niestety długo z prowadzenia się nie nacieszył, słabszy gem serwisowy i Goffin odłamuje (3:3). Po spokojnych gemach kolejny break dla Polaka! Dzięki przełamaniu w dziesiątym gemie wygrywa pierwszego seta (6:4)!

Jurek drugą partię zaczął od utrzymania podania. Dłużny nie pozostał także Belg, który także bez problemu wygrał swojego gema serwisowego (1:1). Janowicz zdobył breaka w czwartym gemie tej odsłony (3:1)! Polak zagrał bardzo dobrze na returnie i był coraz bliżej półfinału w Winston Salem. Do końca meczu tenisista z Łodzi grał bardzo regularnie i nie dał wydrzeć sobie zwycięstwa (6:2). W meczu o finał Jerzyk zmierzy się ze zwycięzcą meczu: Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 5) vs. Sam Querrey (USA).

Jerzy Janowicz (Polska) – David Goffin (Belgia) 6:4 6:2