Winston Salem: Janowicz mimo problemów gra dalej!

21

janowicz2Jerzy Janowicz (Polska) wygrał 2:1 (6:1 3:6 7:6) z Joao Sousą (Portugalia, 6) w II rundzie turnieju w Winston Salem. Po pierwszym bardzo dobrym meczu Jerzy dzisiaj także nie zawiódł, chociaż zagrał wyraźnie słabszy pojedynek. Świetny początek rywalizacji w wykonaniu łodzianina. Polak wygrał pięć gemów z rzędu deklasując przeciwnika w pierwszym secie. Oddał mu zaledwie jednego gema. Znakomity serwis, regularna gra to klucz do zwycięstwa w tej partii (1:6).

Nic nie wskazywało na to, że Janowicz po takim starcie będzie miał problemy w dalszej części spotkania. W drugiej odsłonie bardzo równa gra do połowy seta. Jedyne przełamanie wpadło na konto reprezentanta Portugalii, który bez problemu zakończył tę część meczu na swoją korzyść (6:3). Ostatnia, decydująca partia przeciętna w wykonaniu Jurka. Szybki break wpada na konto Sousy, który kontroluje cały pojedynek. Co prawda stracił jedno swoje podanie, ale ponownie błyskawicznie wyszedł na prowadzenie. W ostatniej chwili Janowicz odłamuje i znów mamy remis! O awansie zadecydował tie-break, w którym lepszy okazał się reprezentant Polski (7-5)! W 1/8 finału tenisista z Łodzi zmierzy się ze zwycięzcą meczu: Aleksandr Nedovesov (Kazachstan) vs. Edouard Roger-Vasselin (Francja, 12).

Jerzy Janowicz (Polska) – Joao Sousa (Portugalia, 6) 6:1 3:6 7:6 (5)