Wimbledon: Venus Williams drugą finalistką

45

Venus Williams (USA) będzie finałową rywalką Garbine Muguruzy (Hiszpania) w finale 131. edycji Wimbledonu. 37-letnia Amerykanka wygrała w półfinale 6:4 6:2 z Johanną Kontą (Wielka Brytania).

Starsza z sióstr Williams po raz dziewiąty zagra w finale turnieju gry pojedynczej Wimbledonu. Aż trudno w to uwierzyć, ale po raz pierwszy trofeum zgarnęła w 2000 roku. Lata mijają, a Williams wciąż należy do światowej czołówki i każda zawodniczka musi się z nią liczyć. W czwartek przekonała się o tym Johanna Konta, której nie pomógł nawet głośny doping miejscowej publiczności. Reprezentantka gospodarzy była momentami bezradna i przegrała 4:6 2:6.

Williams przez cały mecz świetnie serwowała. Niezależnie od tego czy trafiała pierwszym, czy drugim podaniem, jej serwisy sprawiały rywalce wiele problemów. Równie dobrze spisywała się na returnie. Konta posłała aż siedem asów, a mimo to trzykrotnie dała się przełamać. Do pierwszego breaka doszło przy stanie 4:5 w pierwszej partii. Porażka w tym gemie była dla Konty równoznaczna z przegraniem pierwszego seta. W drugiej partii Konta od początku musiała gonić rywalkę – wynikało to z kolejności serwowania, ale również straty własnego podania już w trzecim gemie. Choć reprezentantka gospodarzy dzielnie walczyła, to ostatecznie przegrała 4:6 2:6. Pojedynek trwał godzinę i 15 minut.

W pierwszym półfinale Garbine Muguruza ograła 6:1 6:1 Magdalenę Rybarikovą (Słowacja). Mecz finałowy zostanie rozegrany w sobotę.