Wimbledon: Kania i Stojanovic o krok od turnieju głównego

23

Paula Kania i Nina Stojanovic (Serbia) zostały rozstawione z numerem drugim w kwalifikacjach do turnieju deblowego w Wimbledonie. W pierwszej rundzie pokonały 6:4 6:0 Tarę Moore (Wielka Brytania) i Conny Perrin (Szwajcaria).

Kwalifikacje są dwustopniowe, co oznacza, że do wywalczenia awansu do drabinki głównej, potrzeba dwóch zwycięstw. Kania i Stojanovic połowę planu już wykonały. W I rundzie wygrały 6:4 6:0 z zawodniczkami, które otrzymały od organizatorów ,,dziką kartę”. W pierwszym secie Polka i Serbka przegrywały 0:3, ale na szczęście bardzo szybko odrobiły straty i przejęły kontrolę nad wydarzeniami na korcie.

Kolejnymi rywalkami Kani i Stojanovic będą Chinki Fangzhou Liu i Lin Zhu albo Nicola Geuer (Niemcy) z Dalilą Jakupovic (Słowenia). Nasza reprezentantka ma obecnie zbyt niski ranking, aby móc startować także w grze pojedynczej.

_

Wynik meczu I rundy kwalifikacji:

Kania/Stojanovic (Polska/Serbia, 2) – Moore/Perrin (Wielka Brytania/Szwajcaria) 6:4 6:0