US Open: Piter przegrała w I rundzie kwalifikacji

43

Katarzyna Piter obecny sezon zakończy bez występu w turnieju głównym Wielkiego Szlema. W I rundzie kwalifikacji do US Open 26-letnia poznanianka przegrała 1:6 6:3 3:6 z Grace Min (USA).

Wszystkie sety w tym pojedynku był dość jednostronne i kończyły się wygraną tenisistki, która jako pierwsza pokusiła się o przełamanie. Szkoda zwłaszcza początku trzeciej odsłony rywalizacji, do której Piter przystępowała po pomyślnym zakończeniu drugiego seta. W czterech pierwszych gema kolejnej partii zdobyła jednak tylko sześć punktów. Straty były już na tyle duże, że nie udało się ich później odrobić. Pojedynek trwał godzinę i 38 minut.

Piter była naszą jedyną reprezentantką w kwalifikacjach do US Open. W turnieju głównym zobaczymy Agnieszkę Radwańską i Magdę Linette. Niestety nie będziemy mieli swoich przedstawicieli w singlu mężczyzn.