US Open: Pewne zwycięstwo Radwańskiej

33

radwanska pekin 2014Agnieszka Radwańska pewnie wygrała swój pierwszy mecz w tegorocznym US Open. 26-latka pokonała po dwóch partiach (6:2 6:3) Katerinę Siniakovą (Czechy). Otwierający set zaczął się spokojnie od utrzymanych podań z obu stron. Isia już w trzecim gemie objęła prowadzenie przełamując rywalkę, która popełniła proste błędy. Polka zaczęła grać agresywniej, atakować do siatki, jednak większość wymian toczyła się z końcowej linii. Siniakova dalej uderzała siłowo, wrzucała piłki w siatkę, ale turniejowa „piętnastka” nie potrafiła tego wykorzystać. Po długim gemie Czeszka utrzymała swój serwis. Po 28. minutach gry Radwańska zakończyła premierową partię na swoją korzyść.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od straty gema przez krakowiankę. Bardzo dobre backhandy po linii dały Katerinie przełamanie. Agnieszka szybko wyrównała kończąc podanie rywalki świetnym zagraniem przy siatce. Przez dłuższy czas gra gem za gem, ale w ósmym gemie tej części pojedynku Isia znalazła sposób na przeciwniczkę i przełamała! Reprezentantka Polski wykorzystała okazję i zakończyła mecz. W II rundzie zmierzy się z Magdą Linette lub swoją siostrą Urszulą.

Agnieszka Radwańska (Polska) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:2 6:3