US Open: Niespodziewany triumf Siegemund i Pavicia

26

Sporą niespodzianką zakończył się w Nowym Jorku turniej gry mieszanej. Laura Siegemund (Niemcy) i Mate Pavic (Chorwacja) pokonali w finale 6:4 6:4 faworyzowaną parę amerykańską Coco Vandeweghe/Rajeev Ram.

Niemka i Chorwat do tej pory nie mogli poszczycić się sukcesami w turniejach wielkoszlemowych. W Nowym Jorku nie mogli nawet liczyć na rozstawienie i nie byli wymieniani w gronie faworytów. Przez cały zawody przeszli jednak jak burza i nie stracili ani jednego seta. W finale wygrali 6:4 6:4 z Coco Vandeweghe i Rajeevem Ramem, którzy byli rozstawieni z numerem siódmym. Reprezentanci gospodarzy zawiedli swoich kibiców i po godzinie oraz czternastu minutach gry musieli uznać wyższość swoich rywali.

Kluczem do sukcesu niemiecko-chorwackiej pary była świetna postawa we własnych gemach serwisowych. Siegemund i Pavic w całym meczu tylko jeden raz dali się przełamać.