Umag: Fognini nie ugiął się Coricowi

37

FABIO-FOGNINI_diaporama_550_diaporama_550_diaporama_550Fabio Fognini (Włochy, 1) wygrał 2:1 (5:7 7:6 6:3) z Borną Coricem (Chorwacja) w ćwierćfinale turnieju ATP Umag. Włoch początkowo miał problemy z młodym tenisistą, jednak doświadczenie w końcówce dało mu zwycięstwo. W pierwszym secie Fabio stracił podanie już na starcie. Udało mu się szybko odrobić stratę, a nawet wyjść na prowadzenie. Miał gema na seta, jednak wtedy bardzo dobra gra Corica dała kolejnego breaka na jego korzyść. Chorwatowi to nie wystarczyło i przełamał jeszcze raz niespodziewanie wygrywając pierwszą odsłonę (5:7).

W drugiej partii podobna sytuacja jak w otwierającym secie. Fognini traci jako pierwszy podanie, ale szybko rehabilituje się i wyrównuje stan tej części spotkania. Następnie gra się stabilizuje i mieliśmy tie-breaka. Tam bez większych problemów swoją klasę pokazuje turniejowa „jedynka”. Dwa mini breaki i pewne zwycięstwo (7-4). W decydującym secie od początku swoją wyższość pokazuje Włoch, który obejmuje prowadzenie i małymi kroczkami zbliża się do półfinału. Miał chwilę słabości, gdzie stracił swoje podanie, lecz to nie przeszkodziło mu ostatecznie zwyciężyć w meczu i awansować dalej. W meczu o finał zmierzy się z Pablo Cuevasem (Urugwaj).
Fabio Fognini (Włochy, 1) – Borna Coric (Chorwacja) 5:7 7:6 (4) 6:3

Pablo Cuevas (Urugwaj) – Teimuraz Gabashvili (Rosja) 6:3 4:6 6:2

Marin Cilic (Chorwacja, 3) – Lukas Rosol (Czechy, 5) 6:0 6:2

Tommy Robredo (Hiszpania, 2) – Pablo Carreno-Busta (Hiszpania) 6:1 6:4