Toronto: Wozniacki udzieliła Radwańskiej srogiej lekcjii

26

Agnieszka Radwańska wypadła w czwartek za burtę Rogers Cup (pula nagród: 2 735 139). Oprócz Polki porażek doznały jeszcze dwie inne tenisistki z czołowej dziesiątki rankingu WTA.

Nasza najlepsza tenisistka przegrała 3:6 1:6 z Caroline Wozniacki (Dania). Na początku spotkania była liderka kobiecego rankingu popełniała dużo niewymuszonych błędów i zawodniczki szły łeb w łeb. Kiedy Dunka zaczęła grać już na swoim najwyższym poziomie, o wyrównanej walce nie było mowy. Radwańska zbyt łatwo dawała się spychać do defensywy, przez co gra toczyla się na warunkach rywalki. Ćwierćfinałową przeciwniczką Wozniacki będzie rozstawiona z ,,jedynką” Karolina Pliskova (Czechy). W 1/8 finału reprezenatnka naszych południowych sąsiadów pokonał Naomi Osakę (Japonia), która do turnieju głównego przedzierała się przez kwalifikacje. 19-letnia Azjatka długą drogę przez turniejową drabinkę przypłaciła zdrowiem, ponieważ na początku trzeciego seta poddała mecz z powodu urazu mięśni brzucha.

W gronie ćwierćfinalistek zabrakło miejsca dla Angelique Kerber (Niemcy) i Venus Williams (USA). Niemka polskiego pochodzenia przegrała 2:6 2:6 z zajmującą 934. miejsce w rankingu WTA Sloane Stephens (USA). Miejsce na światowych listach w żaden sposób nie oddaje oczywiście potencjału Amerykanki, która na początku roku przeszła poważną operację. Wróciła jednak do pełni zdrowia i zawody w Montrealu są dla niej pierwszymi, w których błyszczy jak za dawnych lat. Z kolei starsza z sióstr Williams przegrała 2:6 1:6 z Eliną Switoliną (Ukraina). Pojedynek trwał równo godzinę.

Minutę krócej trwało starcie Simony Halep (Rumunia) z Barborą Strycovą (Czechy). Wiceliderka rankingu WTA wywiązała się w stu procentach z roli faworytki i pewnie wygrała 6:1 6:0. Strycova należy do zawodniczek, z którymi Halep bardzo lubi grać. W ich trzech ostatnich pojedynkach Rumunka nie straciła ani jednego seta. O awans do półfinału Halep powalczy z Caroline Garcią (Francja). 23-latka z Lyonu wygrała w czwartek 6:4 6:2 z Catherine Bellis (USA), która nie poszła za ciosem po wyeliminowaniu Swietłany Kuzniecowej (Rosja).

_

Wyniki meczów 1/8 finału:

Karolina Pliskova (Czechy, 1) – Naomi Osaka (Japonia) 6:2 6:7(4) 1:0 i krecz Osaki

Caroline Wozniacki (Dania, 6) – Agnieszka Radwańska (Polska, 10) 6:3 6:1

Sloane Stephens (USA) – Angelique Kerber (Niemcy, 3) 6:2 6:2

Lucie Safarova (Czechy) – Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:3 6:7(3) 6:2

Elina Switolina (Ukraina, 5) – Venus Williams (USA, 9) 6:2 6:1

Garbine Muguruza (Hiszpania, 4) – Ashleigh Barty (Australia) 6:0 3:6 6:2

Caroline Garcia (Francja) – Catherine Bellis (USA) 6:4 6:2

Simona Halep (Rumunia, 2) – Barbora Strycova (Czechy) 6:1 6:0