Toronto: Matkowski tylko tłem dla turniejowych ,,jedynek”

21

Marcin Matkowski i Maks Mirnyj nie pokusili się o sprawienie wielkiej niespodzianki. W 2. rundzie Rogers Cup (pula nagród: 4 089 740 dolarów) przegrali 4:6 4:6 z braćmi Bryanami, którzy są głównymi faworytami do turniejowego zwycięstwa.

Amerykańscy bliźniacy w obu setach dość uzyskiwali przewagę przełamania, która okazywała się wystarczającą zaliczka do zwycięstwa w całej partii. W pierwszym secie kluczowy był gem piąty, w którym Matkowski i Mirnyj przegrali gema przy własnym podaniu do 15. W drugiej odsłonie gry przełamanie nastąpiło jeszcze szybciej, bo już w trzecim gemie. Po godzinie i trzech minutach gry Amerykanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 6:4 6:4.

Ćwierćfinałowymi przeciwnikami turniejowych ,,jedynek” będą Florin Mergea i Horia Tecau. Rumuńscy debliści zostali rozstawieni w Toronto z numerem piątym.