Toronto: Jelena Ostapenko uległa kwalifikantce

27

Jelena Ostapenko (Łotwa) nie zapisze występu w Rogers Cup (pula nagród: 2 735 139 dolarów) po stronie plusów. Mistrzyni Rolanda Garrosa prowadziła już 6:1 3:0 z Varvarą Lepchenko (USA), ale przewaga okazała się niewystarczająca.

Przez długi czas wydawało sie, że Ostapenko może odnieść pewne zwycięstwo w niecałą godzinę i zaoszczędzić dużo sił na kolejne starcia. Skończyło się jednak na dwóch godzinach i czterdziestu minutach walki, na dodatek przegranej przez utalentowaną Łotyszkę. O losach drugiego i trzeciego seta decydowały tie-breaki, w których lepiej spisywała się 31-letnia Amerykanka posiadająca uzbeckie korzenie. O awans do trzeciej rundy Lepchenko powalczy z Soraną Cirsteą (Rumunia) lub Caroline Garcią (Francja).

Humory łotewskim kibicom poprawiła rozstawiona z numerem piętnastym Anastasija Sevastova. Starsza z Łotyszek wygrała 6:1 4:6 6:3 z Lauren Davis (USA), z którą w tym roku przegrała już w 1. rundzie turnieju w Indian Wells. 23-letnia Amerykanka miała duże problemy przy własnym podaniu. Popełniła aż osiem podwójnych błędów, a po drugim serwisie wygrała tylko cztery z dwudziestu pięciu punktów. Kolejną przeciwniczką Sevastovej będzie Naomi Osaka (Japonia). Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni prowadziła 6:1 4:1 z Heather Watson (Wielka Brytania), kiedy jej przeciwniczka skreczowała.

Na pierwsze zwycięstwo w Toronto doczekała się Venus Williams (USA). Rozstawiona z numerem dziewiątym Amerykanka odnosiła sukcescy w Montrealu, a w drugim kanadyjskim mieście zupełnie nie potrafiła się odnaleźć. Wreszcie się jednak przełamała i wygrała 6:1 3:6 6:3 z Iriną-Camelią Begu (Rumunia), która wcześniej przedostała się przez dwustopniowe kwalifikacje. Przeciwniczką starszej z sióstr Williams w II rundzie będzie Katerina Siniakova (Czechy). Reprezentantka naszych południowych sąsiadów wygrała 4:6 6:0 6:4 z Marianą Duque Marino (Kolumbia). Było to dla niej szóste zwycięstwo z rzędu, ponieważ do Toronto przyleciała po zakończonym sukcesem turnieju w Bastad.