Tokio: Obrończyni tytułu miała nóż na gardle

17

Poznaliśmy już nazwiska wszystkich ćwierćfinalistek Toray Pan Pacific Open (pula nagród: 1 mln. dolarów). W tym gronie znalazło się miejsce dla Caroline Wozniacki (Dania), która w Tokio broni mistrzowskiego tytułu wywalczonego przed rokiem.

Wozniacki w stolicy Japonii triumfowała dwukrotnie, w 2010 i 2016 roku. Dobrze zna smak zwycięstwa w tym turnieju, ale jej apetyt na pewno nie został jeszcze zaspokojony. Tym bardziej, że w obecnym sezonie była liderka rankingu WTA nie wygrała ani jednej imprezy głównego cyklu. Niewiele brakowało, a z marzeniami o trofeum mogłaby się pożegnać również w Tokio. Dunka przegrywała już 0:3 w decydującym secie pojedynku z Shelby Rogers (USA). Wówczas na wierzch wyszło olbrzymie doświadczenie Wozniacki, która ostatecznie wygrała 4:6 6:1 6:4. Ćwierćfinałową rywalką Dunki będzie rozstawiona z numerem piątym Dominika Cibulkova (Słowacja). Reprezentantka naszych południowych sąsiadów ograła 6:2 6:2 Katerinę Siniakovą (Czechy).

Wartościowe zwycięstwo odniosła w czwartek Barbora Strycova (Czechy). 31-letnia tenisistka z Pilzna pokonała 7:5 7:6(5) Johannę Kontę (Wielka Brytania). Strycovą należy pochwalić za to, jak skutecznie spisuje się w końcówkach setów. W pierwszej rundzie rozegrała dwa tie-breaki z Magdaleną Rybarikovą (Słowacja). Obie dogrywki zakończyły się po jej myśli.

Do ćwierćfinału awansowała również Caroline Garcia (Francja), która występuje w zawodach z numerem dziewiątym. To skutek decyzji Agnieszki Radwańskiej. Polka wycofała się z turnieju, kiedy była już rozlosowana drabinka główna, wskutek czego doszło do małego przetasowania. Garcia pokonała w 1/8 finału 6:1 6:3 Kurumi Narę (Japonia), która z pewnością liczyła na osiągnięcie lepszego wyniku przed własną publicznością. Ćwierćfinałową rywalką reprezentantki ,,Trójkolorowych” będzie Garbine Muguruza (Hiszpania), nowa liderka rankingu WTA.