Tokio: Nishikori ucieszył rodaków, Shapovalov lepszy od Wawrinki

23

Rozstawiony z numerem trzecim Kei Nishikori pokonał w dwóch setach Benoita Paire’a i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 500 rozgrywanego na kortach twardych w Tokio. W tej samej fazie zawodów jest również m.in. Denis Shapovalov po wyeliminowaniu Stana Wawrinki.

Trzech japońskich tenisistów zaprezentowało się miejscowej publiczności podczas trzeciego dnia tokijskich zmagań. Ku uciesze rodaków oczekiwań nie zawiódł najbardziej znany i utytułowany z nich, Kei Nishikori. Celujący w trzeci tytuł w japońskiej stolicy 28-latek z Shimane okazał się lepszy od Benoita Paire’a, wygrywając 6:3, 7:5. W jego ślady nie poszli jednak dwaj pozostali reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni. 20-letni kwalifikant Yosuke Watanuki nie sprostał Milosowi Raonicowi, przegrywając 3:6, 6:7(2), zaś świeżo upieczony triumfator zawodów w Shenzhen, Yoshihito Nishioka, w swoim pierwszym meczu uległ po wyrównanej walce mistrzowi sprzed dwóch lat, Nickowi Kyrgiosowi 5:7, 6:7(3).

W najciekawiej zapowiadającym się środowym pojedynku Denis Shapovalov rywalizował ze Stanem Wawrinką. Szwajcar zapisał na swoim koncie premierową odsłonę wynikiem 6:4, lecz w kolejnych dwóch musiał już uznać wyższość 14 lat młodszego przeciwnika, który mimo problemów z prawym kolanem zwyciężył w nich 6:1, 6:4. Wygraną i to w niezwykłych okolicznościach odnotował dziś także inny z 19-latków, Alex de Minaur. Australijczyk obronił cztery piłki meczowe w drugim secie potyczki z Gillesem Simonem i po trzech godzinach i pięciu minutach walki zatriumfował 6:7(1), 7:6(5), 6:2.

Ponadto, swój inauguracyjny mecz w imprezie wygrał oznaczony numerem drugim Kevin Anderson. Afrykaner miał niełatwą przeprawę z Australijczykiem Matthew Ebdenem, lecz ostatecznie zakończył ją zwycięsko rezultatem 4:6, 7:6(1), 6:2. Szanse na końcowy sukces zachował także Danił Miedwiediew, który 6:4, 6:3 pokonał Martina Kliżana.