Tokio: Fręch kontynuuje zwycięską passę! Wygrane mecze w kwalifikacjach

Magdalena Fręch pokonała dwie wyżej notowane rywalki w kwalifikacjach do Japan Women’s Open Tennis (pula nagród: 250 000 dolarów). Od awansu do turnieju głównego dzieli ją jeszcze tylko jeden wygrany mecz.

19-letnia tenisistka z Łodzi znajduje się obecnie w wybornej formie. Dwa ostatnie starty w imprezach ITF z pulą nagród 25 tys. dolarów kończyły się jej zwycięstwami. Fręch postanowiła spróbować swoich sił poziom wyżej i zdecydowała się na udział w kwalifikacjach do turnieju WTA w Tokio. Już teraz ten wybór można uznać za słuszny, ponieważ Polka wygrała dwa pierwsze mecze w stolicy Japonii.

Na dzień dobry Fręch ,,skrzyżowała rakiety” z Rebeccą Peterson (Szwecja), która zaledwie dwa tygodnie temu przedostała się przez kwalifikacje US Open. Utalentowana Polka wygrała 3:6 7:5 6:2. Podobny przebieg miał mecz II rundy kwalifikacji z udziałem naszej reprezentantki. Fręch przegrała pierwszego seta 4:6 z Ariną Rodionovą (Australia), ale dwie kolejne odsłony wygrała już 7:6(3) 6:1. Tenisistka z Antypodów również startowała w US Open. Zdołała nawet wygrać mecz I rundy w turnieju głównym.

Polka odniosła dwa wartościowe zwycięstwa, ale to nie gwarantuje jej jeszcze udziału w turnieju głównym. W decydującym o awansie pojedynku zmierzy się z Miyu Kato (Japonia). Pewne miejsce w drabince głównej ma Magda Linette. 25-letnia poznanianka zmagania w Tokio rozpocznie od starcia z Risą Ozaki (Japonia).

_

Wyniki meczów kwalifikacyjnych:

1 runda: Magdalena Fręch (Polska) – Rebecca Peterson (Szwecja) 3:6 7:5 6:2

2 runda: Magdalena Fręch (Polska) – Arina Rodionova (Australia, 5) 4:6 7:6(3) 6:1