Sztokholm: Finał z del Potro! Pierwszy od niespełna trzech lat

34

Juan Martin del Potro (Argentyna) jest coraz bliższy powrotu do światowej czołówki. W półfinale If Stockholm Open (pula nagród: 566 525 euro) pokonał Grigora Dimitrowa (Bułgaria) i po raz pierwszy od prawie trzech lat awansował do finału turnieju ATP. Jego rywalem w bezpośredniej walce o trofeum będzie Jack Sock (USA).

Argentyńczyk nie mógł liczyć w szwedzkiej stolicy na rozstawienie, a mimo to bez problemów pokonywał kolejne przeszkody. W półfinale nadeszła pora na prawdziwy sprawdzian, ponieważ po drugiej stronie siatki stanął wracający do wysokiej formy Grigor Dimitrow. Zadanie nie przerosło mistrza US Open z 2009 roku, który wygrał 6:4 7:5 po godzinie i 42 minutach gry. Del Potro przez lata słynął ze swojej skuteczności w decydujących starciach, z 25 finałów wygrał aż 18.

W drugim półfinale Jack Sock pokonał 6:7(4) 7:6(4) 6:4 Alexandra Zvereva (Niemcy). Wynik wskazuje na znaczną dominację serwujących, ale na korcie mieliśmy do czynienia z  zupełnie innym obrazem gry. Obaj tenisiści mieli łącznie aż 19 break-pointów, jednak często zawodzili w decydujących momentach. Sock może mówić o sporym szczęściu, ponieważ w drugim i trzecim secie roztrwaniał przewagę przełamania, a mimo to obie partie wygrał.