Szanghaj: Koniec turnieju dla Matkowskiego

29

Marcin Matkowski i Aisam Ul-Haq Qureshi (Pakistan) ani razu nie przełamali rywali w meczu 1/8 finału Shanghai Rolex Masters (pula nagród: 5 924 890 dolarów), a mimo to byli bliscy zwycięstwa. To jednak rozstawieni z numerem piątym Ivan Dodig (Chorwacja) i Marcel Granollers (Hiszpania) wygrali 6:4 6:7(5) 10:7

Starcie toczyło się pod dyktando serwujących. W pierwszym secie doszło tylko do jednego przełamania. Dodig i Granollers niespodziewanie objęli prowadzenie 5:4, a po zmianie stron postawili za pomocą własnego podania przysłowiową kropkę nad ,,i”. W drugim secie nie doszło już do żadnego przełamania. Zwycięzców tej części gry wyłoniono dopiero po tie-breaku, który zakończył się wygraną 7:5 polsko-pakistańskiej pary.

W super tie-breaku też początkowo punkty zasilały konto serwujących. Po pierwszej zmianie stron Dodig i Granollers wygrali jednak aż cztery punkty z rzędu i ze stanu 3:3 zrobiło się 7:3. Matkowski i Qureshi nie byli w stanie odrobić strat i przegrali 4:6 7:6(5) 7:10. Spotkanie trwało godzinę i 43 minuty.

O awans do półfinału Dodig i Granollers powalczą z Henrim Kontinenem (Finlandia) i Johnem Peersem (Australia).

_

Wynik meczu 1/8 finału:

Dodig/Granollers (Chorwacja/Hiszpania, 5) – Matkowski/Qureshi (Polska/Pakistan) 6:4 6:7(5) 10:7