Stuttgart: Mischa Zverev pierwszą przeszkodą Federera

Po niemalże trzymiesięcznej przerwie Roger Federer (Szwajcaria, 1) wraca do gry w głównym cyklu. Na kortach trawiastych w Stuttgarcie (pula nagród: 729 340 euro) wicelider światowych list ma „wolny los” w pierwszej rundzie, ale już wie, że jego pierwszą przeszkodą będzie reprezentujący gospodarzy Mischa Zverev (Niemcy).

Na otwarcie trzydziestolatek urodzony w Moskwie potrzebował półtorej godziny, żeby uporać się z przebijającym się przez eliminacje Michaiłem Jużnym (Rosja), pokonując mistrza tej imprezy sprzed szesnastu lat 7:6 (5) 6:3.

Swojego pierwszego przeciwnika poznał w poniedziałek również rozstawiony z numerem drugim Lucas Pouille (Francja, 2). Obrońca zwycięskiego lauru także ma „wolny los” na starcie, a o miejsce w ćwierćfinale powalczy z grającym dzięki „dzikiej karcie” Rudolfem Mollekerem (Niemcy).

W spotkaniu dwóch naszych zachodnich sąsiadów notowany na początku czwartej setki rankingu siedemnastolatek cieszył się ze zwycięstwa 6:4 6:7 (5) 6:3 nad Janem – Lennardem Struffem (Niemcy). Dla tenisisty urodzonego na Ukrainie jest to pierwsza w karierze wygrana w turnieju głównym ATP World Tour.


Poniedziałkowe wyniki I rundy:

Mischa Zverev (Niemcy) – Michaił Jużny (Rosja) 7:6 (5) 6:3

Guido Pella (Argentyna) – John Millman (Australia) 6:2 6:2

Florian Mayer (Niemcy) – Yannick Maden (Niemcy) 6:4 6:1

Rudolf Molleker (Niemcy) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:4 6:7 (5) 6:3.