Strasburg: Wozniacki i Wiesnina za burtą

45

Znamy już nazwiska wszystkich tenisistek, które zaprezentują się w 1/8 finału Internationaux de Strasbourg (pula nagród: 250 000 dolarów). Z marzeniami o tytule zdążyły się już pożegnać Caroline Wozniacki (Dania) i Jelena Wiesnina (Rosja), czyli dwie najwyżej rozstawione tenisistki.

Caroline Wozniacki zmagania w Strasburgu rozpoczęła od pojedynku z Shelby Rogers (USA). Pierwszy set tego starcia miał niezwykły przebieg. Rogers prowadziła już 4:1 z przewagą podwójnego przełamania, ale dość szybko ją utraciła. Wozniacki nie wykorzystała natomiast swojej okazji w tie-breaku, w którym prowadziła już 5:0. Ostatecznie to 24-letnia Amerykanka wygrała pierwszą partię 7:6(8). Następnie Wozniacki poprosiła o pomoc medyczną, a po rozegraniu jeszcze kilku punktów, zdecydowała się przedwcześnie zakończyć pojedynek. Kolejną rywalką Rogers będzie Qiang Wang (Chiny).

Wozniacki nie była jedyną rozstawioną tenisistką, która w poniedziałek doznała porażki. Los byłej liderki rankingu WTA podzieliła Jelena Wiesnina, która przegrała 6:1 1:6 1:6 z Camilą Giorgi (Włochy). 25-latka z Maceraty zrewanżowała się tym samym za dwa poprzednie pojedynki, w których wygrała łącznie jednego seta. Dla Giorgi dzisiejsze zwycięstwo było już trzecim odniesionym w Strasburgu. Włoszka musiała bowiem przedzierać się w weekend przez kwalifikacje.

Problemów z awansem do 1/8 finału nie miała za to Caroline Garcia (Francja). Reprezentantka gospodarzy wygrała 6:3 6:4 z Jennifer Brady (USA). Co ciekawe, to Amerykanka zdobyła w tym spotkaniu więcej punktów na returnie. Stać ją była jednak tylko na dwa przełamania, natomiast sama czterokrotnie traciła własne podanie. W 1/8 finału Garcia ,,skrzyżuje rakiety” z Magdą Linette.