Strasburg: Obrończyni tytułu za mocna dla Linette

40

Przed najtrudniejszym zadaniem z możliwych stanęła w środowe popołudnie Magda Linette. 25-letnia poznanianka w 1/8 finału Internationaux de Strasbourg (pula nagród: 250 000 dolarów) rywalizowała z broniącą tytułu Caroline Garcią (Francja). Reprezentantka gospodarzy wygrała 6:3 6:3.

Było to pierwsze bezpośrednie starcie między tymi zawodniczkami. Nie przeszkodziło to jednak zawodniczkom w grze na wysokim poziomie od samego początku pojedynku. Linette popełniała bardzo mało błędów i po trzech rozegranych gemach prowadziła 2:1 z przewagą przełamania. Polka przywiązywała dużą wagę do precyzji pierwszego serwisu – tylko jeden raz w pierwszej partii musiała skorzystać z drugiego podania. Mimo to rywalka raz za razem posyłała potężne returny, dzięki którym przejmowała inicjatywę w wymianach. Garcia wygrała cztery gemy z rzędu i objęła prowadzenie 5:2. Zdobytą przewagę potrafiła zachować do samego końca, wskutek czego wygrała pierwszego seta 6:3.

W drugiej odsłonie rywalizacji Linette spisała się nieco gorzej. Przy serwisie przeciwniczki była bezradna. Miała co prawda dwie okazje na przełamanie, ale żadnej z nich nie wykorzystała. Skuteczniejsza pod tym względem była obrończyni tytułu, która przy stanie 1:1 pokusiła się o przełamanie. Gwoździem do trumny było przełamanie przy stanie 5:3. Linette serwowała wówczas, aby przedłużyć swoje szanse, ale Garcia była bezlitosna. Wygrała kolejnego gema na returnie i tym samym cały mecz. Pojedynek trwał godzinę i 23 minuty.

Linette czeka teraz podróż do Paryża, gdzie już w niedzielę ruszy drugi w tym roku turniej wielkoszlemowy. Natomiast Garcia zmierzy się jutro z Kristyną Pliskovą (Czechy). Stawką starcia będzie awans do półfinału.