Stambuł: Raonic i Cilic o końcowy triumf

63

Główni pretendenci powalczą o swoje debiutanckie trofeum na nawierzchni ziemnej w Stambule (pula nagród: 497 255 euro).

Jako pierwszy miejsce w finale wywalczył rozstawiony z numerem drugim Marin Cilic (Chorwacja, 2), który nie bez problemów zatrzymał obrońcę mistrzowskiego lauru, Diego Schwartzmana (Argentyna, 3). Co prawda, w drugim secie Chorwat musiał bronić trzech piłek setowych, to ostatecznie wygrał cały mecz 6:1 7:6 (7).

Zdecydowanie mniej stresów przeżył w sobotę najwyżej notowany Milos Raonic (Kanada, 1). Już od samego początku konfrontacji przeciwko grającemu z piątką Viktorowi Troickiemu (Serbia, 5) Kanadyjczyk odskoczył na kilka gemów, żeby po godzinie i pięciu minutach cieszyć się ze zwycięstwa 6:2 6:3.

Mimo tego, że obaj zawodnicy od wielu lat stanowią o sile męskiego tenisa, to będzie to dopiero ich trzecie bezpośrednie starcie. Sześć lat temu w Wenecji górą był Chorwat, natomiast ich ostatni pojedynek, w Indian Wells cztery lata temu, zakończył się wygraną obecnej szóstej rakiety świata.