Shenzhen: Matkowski i Monroe pokonali pierwszych rywali

28

Marcin Matkowski i Nicholas Monroe okazali się lepsi od chińskiej pary Fajing Sun/Zhinzhen Zhang 6:4, 6:2 i awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP 250 rozgrywanego na kortach twardych w Shenzhen.

W pierwszej partii Polak wraz z Amerykaninem bardzo szybko, bo już w trzecim gemie, pozbawili serwisu reprezentantów gospodarzy. Chińczycy swoich szans na odrobienie straty doczekali się przy stanie 2:3, lecz nie zdołali wykorzystać żadnego z trzech break pointów. Po przetrwaniu momentu zagrożenia Matkowski i Monroe nie mieli już problemów z doprowadzeniem do pomyślnego dla nich końca seta, wygrywając go 6:4.

W odsłonie numer dwa częściowo powtórzyła się sytuacja z poprzedniej partii, bowiem polsko-amerykański duet znów wywalczył przełamanie przy wyniku 1:1. Sun i Zhang błyskawicznie wypracowali sobie dwie okazje na doprowadzenie do remisu, lecz i tym razem nie byli w stanie wygrać decydującej piłki. Zdecydowanie bardziej bezwzględni tego dnia Matkowski i Monroe w następnym gemie doprowadzili oponentów do kolejnej straty serwisu, a cały pojedynek zamknęli po 64 minutach rezultatem 6:4, 6:2.

Ich ćwierćfinałowymi rywalami będą rozstawieni z numerem pierwszym Japończyk Ben McLachlan oraz Brytyjczyk Joe Salisbury, którzy w pierwszej rundzie otrzymali „wolny los”.

Pierwsza runda:

Marcin Matkowski/Nicholas Monroe (Polska/USA) – Fajing Sun/Zhinzhen Zhang (Chiny, WC) 6:4, 6:2.