Seul: Trudny mecz Kirilenko

23

Maria KirilenkoMaria Kirilenko (Rosja) wygrała 2:1 (3:6 6:2 6:4) z Donną Vekic (Chorwacja) w I rundzie turnieju w Seulu. Rosjanka dopiero po dwóch godzinach i 10. minutach zwyciężyła w tym spotkaniu. Pierwszy set bardzo nierówny w wykonaniu obu zawodniczek. Na początku dwa breaki, po jednym dla każdej z tenisistek. W dalszej części meczu niespodziewanie na prowadzenie wyszła Chorwatka, która nie oddała już wywalczonej przewagi, a co więcej jeszcze ją powiększyła (3:6).

Druga odsłona zdecydowanie na korzyść Kirilenko, która bez problemu ograła przeciwniczkę dwukrotnie ją przełamując. Bardzo dobra gra reprezentantki Rosji przyniosła zamierzony efekt. O awansie decydował więc trzeci set! Początek nie wskazywał na to, że to Maria wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji. Szybko straciła swoje podanie, jednak później sama przełamała dwukrotnie i to ona nagle znalazła się na prowadzeniu. Vekic się nie poddała i po raz kolejny wygrała podanie rywalki. Mieliśmy cały czas remis, jednak końcówka to świetna gra Kirilenko, która zdobyła decydującego breaka. Wygrała i awansowała po bardzo zaciętym pojedynku. W II rundzie zmierzy się z Klarą Koukalovą (Czechy, 3).

Maria Kirilenko (Rosja) – Donna Vekic (Chorwacja) 3:6 6:2 6:4

Klara Koukalova (Czechy, 3) – Kiki Bertens (Holandia) 6:0 4:6 6:4

Kaia Kanepi (Estonia, 6) – Elizaveta Kulichkova (Rosja) 6:2 6:4

Danka Kovinic (Czarnogóra) – Anna Schmiedlova (Słowacja) 6:7 (7) 6:4 7:6 (3)

Nicole Gibbs (USA) – Heather Watson (Wielka Brytania, 8) 7:5 6:2

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Polona Hercog (Słowenia) 6:3 6:3

Yanina Wickmayer (Belgia) – Mandy Minella (Luksemburg) 2:6 6:4 6:4

Kristyna Pliskova (Czechy) – Stefanie Voegele (Szwajcaria) 6:3 7:6 (4)