Rzym: Nadal po raz ósmy

36

Hiszpan Rafael Nadal wygrał Internazionali BNL d’Italia 2018. W finale pokonał obrońcę tytułu, Niemca Alexandra Zvereva.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla młodszego z tenisistów. Błyskawicznie odebrał podanie rywala, pokazując, że zrobi wszystko by ponownie wznieść w górę trofeum. Kolejne gemy były jednak solidną lekcją pokory dla 21-latka z Hamburga. Jego utytułowany oponent po kilkunastu minutach przejął kontrolę na korcie i nie oddał już ani jednego gema. Wynik – 6:1.

Drugi set miał już zupełnie inny przebieg. Zverev potrafił odpowiadać na mocno rotowane uderzenia Nadala i podejmował wiele ryzyka w grze ofensywnej. Rywalizacja stała się bardzo jednostronna i widać było, że siedmiokrotny triumfator imprezy jest już myślami w trzeciej odsłonie. W pewnym momencie tenisista z Majorki przegrywał 0:5, a ostatecznie partia zakończyła się rezultatem 1:6.

Decydujący set był pełen niepewności i oczekiwania na poprawę pogody. Zawodnicy zmuszeni byli do przerywania gry, a gdy Niemiec prowadził 3:2 z przewagą break’a, obaj panowie z powodu obfitych opadów deszczu opuścili główną arenę. Po wznowieniu rywalizacji, na korcie po raz kolejny panował „Rafa”. Odrobił stratę serwisu i bez większych problemów zdobywał kolejne punkty. Wytrącony z rytmu oponent nie zdołał wrócić do dyspozycji sprzed przerwy i po 129 minutach gry, Nadal sięgnął po ósme zwycięstwo w stolicy Włoch.