Rzym: Isner sprawcą pierwszej niespodzianki

32

Tenisowy peleton nabiera tempa. Jeszcze przed finałowym starciem w Madrycie rozegrane zostały cztery mecze 1. rundy Internazionali BNL d’Italia (pula nagród: 4 273 775 euro). Ze zwycięstw cieszyć się mogli m.in. John Isner (USA) i Fabio Fognini (Włochy).

W rzymskiej imprezie szesnastu zawodników zostało rozstawionych, ale tylko połowa z nich ma w 1. rundzie ,,wolny los”. Ten przywilej ominął Alberta Ramosa-Vinolasa (Hiszpania). Rozstawiony z numerem czternastym Katalończyk nie mógł mówić o szczęśliwym losowaniu. Trafił na Johna Isnera, który nawet na nawierzchni ziemnej jest niewygodnym rywalem. Amerykanin doskonale serwował i w całym meczu nie musiał bronić ani jednego break-pointa. Mimo to Ramos-Vinolas był bliski zwycięstwa. Ostatecznie 29-letni Hiszpan przegrał jednak 7:6(4) 6:7(4) 1:6. Przez 2 godziny i 7 minut Isner zdążył zaserwować 32 asy. Jego kolejnym rywalem będzie Florian Mayer (Niemcy) lub kwalifikant Thiago Monteiro (Brazylia).

Przeciwnika poznał już za to Fabio Fognini. Najwyżej notowany reprezentant gospodarzy ograł 6:1 6:3 Matteo Berrettiniego (Włochy), którego organizatorzy obdarzyli ,,dziką kartą”. Młodszy z Włochów nie potrafił wyrządzić większej krzywdy swojemu utytułowanemu rodakowi. Dla Fogniniego mecz 1. rundy był tylko przystawką przed kolejnym starciem. O awans do 1/8 finału powalczy bowiem z Andym Murray’em (Wielka Brytania), liderem rankingu ATP.

Przekonujące zwycięstwa odnieśli również Fernando Verdasco (Hiszpania) i Jiri Vesely (Czechy). Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego wywiązał się z roli faworyta, wygrywając 6:3 6:3 z Donaldem Youngiem (USA). Z kolei reprezentant naszych południowych sąsiadów pokonał 6:3 6:1 Daniela Evansa (Wielka Brytania), któremu korty ziemne ewidentnie nie pasują.